poradíme

Než se objednáte na henna nebo jagua dočasné tetování, přečtěte si několik následujících poznámek.

Henna nebo jagua tetování není „tetování“ v pravém slova smyslu, nedochází k narušení integrity kůže, je tedy bezbolestné. Jedná se o to, že barvivo proniká přirozeně do vrchní vrstvy kožních buněk kde se váže a zůstane jen tak dlouho, dokud se obarvená vrstva kožních buněk neobnoví. To trvá cca 2 – 3, zřídka 4 týdny.

Před aplikací

Před aplikací doporučujeme odstranit odumřelé kožní buňky (sauna, peeling), barva tak vyrdží déle. Kvůli volnému termínu a přípravě materiálu se objednávejte min. 2 dny předem.

Aplikace

Můžete si přinést vlastní obrázek, nebo nalezení motivu necháte na mě. Pracuji intuitivně a zásadně bez vzorníku, máte tak jistotu, že motiv je jedinečný, stvořený právě jen pro vás.

Věnujte si dostatek času. Pracuji s přírodními materiály, které potřebují čas, aby ze sebe vydaly to nejlepší. Berte aplikaci henny nebo jagua gelu jako rituál. Samotné vytvoření motivu trvá nějakou dobu, podstatné je ale důkladné zaschnutí, které může trvat půl hodiny ale i mnohem déle, záleží na teplotě, vlhkosti vzduchu a velikosti a struktuře motivu.

Henna

Henna je hnědá. Černá henna neexistuje (viz níže). Barví výrazně nejlépe dlaně, hřbety rukou a chodidla. Na ostatních částech těla je odstín světlejší. Pro hennu je důležité, aby zůstala po aplikaci na kůži co nedéle. Ideálně přes noc. Proto, pokud je to možné, balíme pomalované místo do vaty a obinadla, počítejte s tím. Po uplynutí nezbytné doby zaschlou hennu odstraňte z pokožky nasucho, oloupáním nebo seškrabáním, můžete dočistit olejem nebo tělovým mlékem! Nikdy nesmývejte vodou, nemáčejte ještě několik hodin. Obrázek je zprvu oranžový, postupně tmavne, ideální zabarvení získá 2. – 3. den po aplikaci.

Jagua

Jagua je modrá, připomíná permanentní tetování. Po zaschnutí přilne na pokožku, není třeba ji balit. Stačí na kůži nechat cca 2 hodiny, necháte-li déle, je to v pořádku. Nikdy nenechávejte přes noc, hrozí rozmazání nebo obtisknutí na jinou část těla, často z ruky na obličej!!! :-). Poté zaschlý gel důkladně opláchněte tekoucí teplou vodou. Zprvu je obrázek téměř neznatelný, tmavě modrý odstín získá během 24 hodin.

Po aplikaci

Chcete li si obrázek uchovat co nejdéle, vyhněte se mechanickému namáhání kůže. Žádná sauna, bazén, dlouhodobý pobyt ve vodě, tření ručníkem, peeling. Pokožku udržujte vláčnou a hydratovanou – používejte oblíbený hydratační krém nebo tělové mléko.

Černá henna

Nic takového u mě nenajdete. Chemický produkt zvaný „černá henna“ nebo „japonský prášek“ obsahuje para-phenylenediamine (PPD). PPD je silný alergen, který je přidáván do některých permanentních barev na vlasy a barvících šamponů, v prostředcích na kůži není v České republice povolen. Používání černé henny může vyvolat těžké alergické reakce – způsobuje svědivé zčervenání, puchýře, otevřené rány a následně jizvy ale může způsobit i vážné zdravotní problémy.