Jagua

Genipa Americana – latinský název pro relativně nedávno popsanou rostlinu rostoucí v jihoamerickém deštném pralese. Domorodci ji nazývají Jagua, Jenipapo, Huito, Caruto… to jsou jen některá z mnoha místních jmen.

Domorodí obyvatelé Amazonie používají plody Genipa Americana odnepaměti. Věří v jejich léčebné účinky, z dužiny vaří džem a alkoholické nápoje. Šťávu z plodů používají k vytváření rituálních obrazců na tělo. Šťáva barví pokožku do modročerna a má repelentní účinky.

JAGUA odobně jako henna (henna, mehandi – Lavsonia inermis) dočasně probarvuje kožní buňky, výsledná barva je ale šedomodrá až modročerná.

JAGUA TATTOO gel je vyrobený z plodů Genipa Americana. Jedná se o čistě přírodní produkt. JAGUA „tetování“ je srovnatelné s „tetováním“ hennou, liší se pouze barvou. Plody obsahují aktivní složku genipin, barvící šedomodře až černě. Nejprve šedavý obrázek potřebuje až 48 hodin, aby dosáhl tmavě modré až černé barvy. Tím se dá velmi dobře odlišit od chemického produktu, tzv. černé heny, který má výslednou barvu okamžitě. Vzor vydrží na kůži podobně jako hena okolo dvou týdnů.
jagua_02
JAGUA TATTOO gel je ideální pro ty, kteří si chtějí dočasně ozdobit svou kůži nevšedními obrazci. JAGUA TATTOO gel je vhodný pro ty, kteří si chtějí pořídit tetování, ale nejsou si jistí, jaký vzor a kam. Obrázek je od permanentního tetování téměř k nerozeznání a po dvou týdnech zmizí.

FOTOGALERIE

 

 

Jagua gel můžete koupit, nebo se objednat na tel.: +420 737 588 981 nebo i.svarcova@gmail.com

© jagua.cz (bude fajn, když budete článek dál šířit, ale pouze s uvedením zdroje a aktivním odkazem na tuto stránku)